*SET* URIAGE – BARIESUN MOISTURISING CREAM SPF50+ 50ML + EAU THERMALE 50ML

690 ден

Нема на залиха

Крем со лесна текстура со многу висока заштита од сонце  + Природна термална вода 

Нема на залиха

Шифра: 1434699 Категории: , Ознаки: , , , ,

Опис

Крем со лесна текстура со многу висока заштита од сонце. 

Лесен крем кој овозможува висока заштита од УВА/УВБ зраците и сината светлина, наменет за чувствителна на сонце кожа. Помага при превенција од стареење на кожата предизвикано од УВ сраците. Не остава бели траги на кожата при нанесување. Не ги надразнува очите, не лепи, дерматолошки тестиран производ.

Природна термална вода 

Ја обновува кожната бариера и ја заштитува кожата.