URIAGE DS HAIR ANTIDANDRUFF SHAMPOO 200ML

630 ден

Нема на залиха

Шампон против првут

Нема на залиха

Опис

Шампон против првут 

Го отстранува првутот од косата, го чисти скалпот и го намалува чешањето. Oвозможува подобра превенција од појава на првут во косата. Делува против воспалително и ја смирува кожата.За кожа подложна на иритации, црвенило и перутење. Ја одстранува нечистотијата, го намалува перутањето и црвенилото. Смирува,хидрира и штити. Антифунгалнодејство(Piroctone olamine). Без парабени, без парфеми, без сапуни , хипоалергени.