URIAGE EAU THERMALE WATER CREAM 40ML

835 ден

Нема на залиха

Хидратантен крем за лице. 

Нема на залиха

Шифра: 1433967 Категорија: Ознаки: , ,

Опис

Хидратантен крем за лице. 

Лесен крем кој нежно се впива во кожата и дава 24-часовна хидратација. Има уникатно тројно дејство: Кожата повторно станува хидрирана; Континуирано зголемување на хидратацијата на кожата; Повторно поставување на бариерниот ефект на кожата и спречување на дехидратација.  Кожата е темелно хидрирана, ревитализирана и мека, со убав тен. Нанесете наутро или навечер на целото лице на чиста и сува кожа. дерматолошки тестиран производ.