URIAGE – HYSEAC MATIFYING EMULSION 40ML

815 ден

1 на залиха

Матирачка емулзија за комбинирана и мрсна кожа.

1 на залиха

Шифра: 1430143 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Матирачка емулзија за комбинирана и мрсна кожа.

Го намалува масниот сјај, ги стеснува порите и ја хидрира кожата. Одлична подлога за шминка, со лесна текстура и обезбедува матирачки ефект на кожата. Со внимателно избрани активни компоненти и термална вода кои го апсорбираат вишокот на себум и ги стеснуваат порите. Нанесете наутро или навечер на претходно исчистено лице.