URIAGE – ROSELIANE CC CREAM TINTED SPF30 40ML

940 ден

Нема на залиха

CC Крем за лице со SPF30 со универзален тон.

Нема на залиха

Шифра: 1424156 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

CC Крем за лице со SPF30 со универзален тон.

CC Крем за лице со SPF30 со универзален тон намент за нега на чувствителна кожа склона кон црвенила. Кремот е богат со термална вода и претставува крем за целосна грижа за лицето, ги покрива црвенилата, штити од УВА/УВБ зраци и го воедначува тенот. Активните компоненти ја омекнуваат, обновуваат и зацврстуваат хидрофилната бариера на кожата. Кожата ја прави мека, сјајна и без масен сјај. Нанесете наутро на лицето.