URIAGE XEMOSE CREAM 40ML

870 ден

Нема на залиха

Емолиентна крема наменета за нега на сува и многу сува кожа

Нема на залиха

Шифра: 1430153 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Емолиентна крема наменета за нега на сува и многу сува кожа

Емолиентна крема наменета за нега на сува и многу сува кожа. Обезбедува хидратација и заштита на сувата кожа. Ја обновува хидролипидната бариера и има смирувачко дејство. Ја стимулира природната одбрана на организмот. Намалува нелагодност и чешање. Смирува и ја враќа природната заштита на кожата. Наменета е за бебиња, деца и возрасни. Не содржи парабени, сапуни, и е потполно хипоалерген производ и со физиолошко Ph.