VICHY – AQUALIA THERMAL LEGERE 50ml

1.870 ден

5 на залиха

Дневна крема за нормална до комбинирана кожа

5 на залиха

Шифра: 1430049 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Дневна крема за нормална до комбинирана кожа

AQUALIA THERMAL – Лесна крема за хидратација на НОРМАЛНА ДО СУВА КОЖА. Термална минерална вода Vichy + хијалуронска киселина + растителен шеќер маноза. 48-часовна хранлива хидратација. Содржи 97% природни состојки. Формулата е хипоалергена, тестирана под дерматолошки надзор. Интензивно чувство и хидратација до 48 ч. За кожа што е сува, уморна, сјајна, па дури и со тенки линии на сувост.
За лица погодени од: испити, работа, деца, јавен превоз, сува зима, топло лето, УВ зраци и загадување.

Употреба: Нанесете секое утро и вечер, самостојно или после Aqualia серум за хидратација.

Состав: Aqua/Water, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Alcohol Denat, Propanediol, Isopropyl Palmitate, Butyrospermum Parkii Butter/Shea Butter, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Zea Mays Starch/Corn Starch, Mannose, Glyceryl Isostearate, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Sodium Pca, Sodium Hyaluronate, Sodium Hydroxide, P-Anisic Acid, Caprylyl Glycol, Citric Acid, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Parfum/Fragrance.