VICHY – AQUALIA THERMAL RICH 50ml

1.870 ден

5 на залиха

Дневна нега за сува до многу сува кожа

5 на залиха

Шифра: 1425569 Категории: , Ознаки: , , , ,

Опис

Дневна нега за сува до многу сува кожа

Aqualia Thermal богата крема за нега на кожата, интензивно ја хидрира сувата и исушена кожа со помош на 97% природни состојки, вклучително и хијалуронска киселина, засилувајќи ја Vichy минерализираната термална вода и растителниот шеќер маноза. Кожата е веднаш хидрирана и свежа, со чувство на удобност, хидрирана до 48 часа и засилена дури и во услови на климатски промени, стрес и загадување. Формулата е хипоалергена, тестирана под дерматолошки надзор. Тестирано во екстремни услови и на 100% чувствителна кожа.

Употреба: Нанесувајте секое утро и вечер, самостојно или после Aqualia Thermal серумот за хидратација.

Состав: AQUA / WATER – GLYCERIN – ISOPROPYL PALMITATE – PROPANEDIOL – CETEARYL ALCOHOL – ALCOHOL DENAT – CETYL ESTERS – BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER / SHEA BUTTER – PENTYLENE GLYCOL – MANNOSE – POLYGLYCERYL-3 METHYLGLUCOSE DISTEARATE – SODIUM POLYACRYLATE – SODIUM PCA – SALICYLIC ACID – SODIUM HYALURONATE – CAPRYLYL GLYCOL – CITRIC ACID – PARFUM / FRAGRANCE.