VICHY – CAPITAL SOLEIL SPF50+ CREAM 50ML

1.500 ден

5 на залиха

Кадифена крема за поубав изглед на кожата. Со Висока заштита од сонце, за нормална до сува кожа.

5 на залиха

Опис

Кадифена крема за поубав изглед на кожата. Со Висока заштита од сонце, за нормална до сува кожа.

Хидратантна кадифена формула која ја одржува кожата мека и свиленкаста. Иновација за заштита од УВ зраци која подразбира и заштита од УВА зраци.  Содржи Meloxy филтер кој помага во заштита на кожата од штетното влијание на сонцето и прераното стареење на кожата. Кожата е мазна и изгледа блескаво. Темните флеки и брќките видно се намалени.