VICHY – CAPITAL SOLEIL UV-AGE DAILY TINED SPF50 40ML

1.705 ден

4 на залиха

Тониран воден флуид против знаци на фотостареење.

4 на залиха

Опис

Тониран воден флуид против знаци на фотостареење.

Исклучително висока заштита од сонце за лице. Помага да се спречи појава на брчки, темни дамки, оксидативен стрес предизвикан од УВ зраци и од загадување. Исто така помага и во корекција на темни дамки и кај губиток на богата кожа. Го изедначува тенот со помош на природна покривност. Патентирана Нетлок технологија: Технологија на исклучително тенок слој со филтер против широк спектар на зраци за лесен невидлив завршен слој без чувство на масна кожа. Добро претресете пред употреба. Нанесете по нанесување на крем за лице за дневна нега. Хипоалерген производ тестиран под офталмолошка контрола, против зафадување. Содржи пробиотски фракции, пептиди, вулканска вода.