VICHY – DERCOS AMINEXIL CLINICAL 5 MEN AMP. X 12

2.485 ден

Нема на залиха

Третман против опаѓање на косата за мажи

Нема на залиха

Шифра: 1433238 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Третман против опаѓање на косата за мажи

Иновација против опаѓање: AMINEXIL CLINICAL 5.
Ексклузивен спој на Aminexil, референтна молекува против опаѓање на коса со клинички докажани ефекти, со 5 активни состојки за потполно делување. Оптимална толеранција. Хипоалергено. Испитано на осетливо влакно.
[ОД КОРЕНОТ]
Го зајакнува, прицврстува влакното од коренот.
[ДО ВРВОВИТЕ]
Зголемува јачина и отпорност на влаконото.
[+ НОВО ЗАЈАКНАТО ДЕЛУВАЊЕ ВРЗ ВЛАКНАТА]
Намалува микронерамнотежа на влакното и ја зајакнува неговата отпорност.
ЕФИКАСНОСТ ПРОТИВ ОПАЃАЊЕ МЕРЕНА И ДОКАЖАНА ЗА 6 НЕДЕЛИ
Клинички докажано. Опаѓањето е намалено.
После 3 недели влакното е зајакнато. На косата и е вратена отпорноста и силата.

Употреба: Интензивна нега: 1 ампула дневно во текот на 6 недели. Може да се нанесува на сува или влажна коса.
– За одржувањe: 3 ампули неделно. Само за надворешна употреба. Да не се голта. Избегнувајте наннесување на андразнета кожа или во областа околу очите. Во случај на контакт со очи веднаш темелно да се измие.

Состав: AQUA / WATER – ALCOHOL DENAT. – DIAMINOPYRIMIDINE OXIDE – ACRYLATES/BEHENETH-25 METHACRYLATE COPOLYMER – AMINOMETHYL PROPANOL – ARGININE – BHT – CAFFEINE – LACTIC ACID – PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL – PIROCTONE OLAMINE – SAFFLOWER GLUCOSIDE – SODIUM CITRATE – TOCOPHEROL – PARFUM / FRAGRANCE