VICHY – DERCOS AMINEXIL CLINICAL 5 WOMEN AMP. X 12

2.485 ден

Нема на залиха

Третман против опаѓање на коса за жени

Нема на залиха

Шифра: 1433239 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Третман против опаѓање на коса за жени

Иновација против опаѓање на коса: AMINEXIL CLINICAL 5.
Ексклузивен спој на Aminexil, референтна молекува против опаѓање на коса со клинички докажани ефекти, со 5 активни состојки за потполно делување.
[ОД КОРЕНОТ]
Го зајакнува, прицврстува влакното од коренот.
[ДО ВРВОВИТЕ]
Зголемува јачина и отпорност на влаконото.
[+ НОВО ЗАЈАКНАТО ДЕЛУВАЊЕ ВРЗ ВЛАКНАТА]
Намалува микронерамнотежа на влакното и ја зајакнува неговата отпорност.
ЕФИКАСНОСТ ПРОТИВ ОПАЃАЊЕ МЕРЕНА И ДОКАЖАНА ЗА 6 НЕДЕЛИ
Клинички докажано. Опаѓањето е намалено.
После 3 недели влакното е зајакнато. На косата и е вратена отпорноста и силата.

Употреба:

Интензивна нега:
1 ампула дневно во текот на 6 недели. Може да се нанесува на сува или влажна коса.
– За одржувањe:
3 ампули неделно.

Само за надворешна употреба. Да не се голта. Избегнувајте наннесување на андразнета кожа или во областа околу очите. Во случај на контакт со очи веднаш темелно да се измие.

Состав: AQUA / WATER – ALCOHOL DENAT. – DIAMINOPYRIMIDINE OXIDE – ACRYLATES/BEHENETH-25 METHACRYLATE COPOLYMER – AMINOMETHYL PROPANOL – ARGININE – BHT – CAFFEINE – LACTIC ACID – NIACINAMIDE – PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL – PIROCTONE OLAMINE – PYRIDOXINE HCl – SAFFLOWER GLUCOSIDE – SODIUM CITRATE – TOCOPHEROL – PARFUM / FRAGRANCE