VICHY – DERCOS ANTI-DANDRUFF SENSITIVE 200ML

1.170 ден

3 на залиха

Шампон против перут за чувствителен скалп

3 на залиха

Опис

Шампон против перут за чувствителен скалп

Двојно делување врз перутот и чувството на непријатност на кожата на скалпот. За мажи и жени со перут и осетлив скалп. Оваа прочистена хипоалергена формула без парабени, боја и сулфати е прилагодена на најчувствителната кожа. Формула без сулфати нежно ја мие и косата и скалпот оставајќи чувство н апријатност на кожата на глава, а косата ја прави сјајна и мека. Pirokton-olamin, дерматолошки призната активна супстанција против перут, двојно делува ограничувајќи ја пролиферацијата (ширење) на габата Malassezia присутна во флората на скалпот и регулира перутење на епидермисот.
Бисаболол, активна состојка од германска камилица, позната по своите смирувачки својства.
Кожата на глава се враќа во здравје – перутот е отстранет, кожата смирена:
– Делува на перутот после 1 нанесување
– Ја смирува кожата после првата примена
– Антирецидивно делување до 6 недели после тртеманот
Вашата кожа на скалпот е повторно здрава; во моментот е чиста од перут и долготрајно регулирана.
Пред првата употреба: клетките се раздвоени, на кожата на глава има перут. После 4 недели од употреба: клетките се обновени, кожата на главата е повторно здрава.

Употреба: Да се користи како вообичаените шампони.

Состав: AQUA / WATER – SODIUM METHYL COCOYL TAURATE – LAURETH-5 CARBOXYLIC ACID – COCAMIDOPROPYL BETAINE – SODIUM CHLORIDE – BISABOLOL – FARNESOL – HEXYLENE GLYCOL – LACTIC ACID – PEG-150 DISTEARATE – PEG-55 PROPYLENE GLYCOL OLEATE – PIROCTONE OLAMINE – POLYQUATERNIUM-10 – PROPYLENE GLYCOL – SALICYLIC ACID – SODIUM BENZOATE – SODIUM HYDROXIDE – SODIUM LAUROYL GLUTAMATE – PARFUM / FRAGRANCE