VICHY – DERCOS DENSI-SOLUTIONS BAUME 200ml

1.390 ден

1 на залиха

Регенератор за тенка и слаба коса

1 на залиха

Опис

Регенератор за тенка и слаба коса

Овој регенератор, за тенка и слаба коса, хидрира и го подобрува квалитетот на кожата на вашата глава, додека на косата и ја враќа јачината и дебелината – за коса со здрав изглед. За жени кои имаат проблем со проретчување на косата, недостаток на густина и маса на коса, а кои сакаат јака, погуста и здрава коса. Без парабени. Без силикони. Без боја. После едно користење на Densi-Solutions регенераторот и шампонот за тенка и слаба коса:
Зголемен ефектот на волумен кој го дава шампонот.* Дава цврстина и волумен на косата кога се користи комплетната рутина (Densi Solutions шампон за тенка и слаба коса + Densi Solutions концентрат за нега на тенка и слаба коса).
80% од луѓето сметаат дека косата им изгледа погусто после само две недели од користење**. 90% од нив кажале дека косата изгледа јака.**
*инструментален тест
** тест на потрошувачите – шампон + балзам + концентрат – 176 испитаници – 2 недели.

Употреба: Нанесете на измиена и влажна коса после употреба на DENSI-SOLUTIONS шампонот. Оставете да делува 1 до 2 минути и потоа темелно да се измие. Во случај на контакт со очи веднаш темелно да се измие.

Состав: AQUA / WATER – HYDROXYPROPYL STARCH PHOSPHATE – GLYCERIN – QUATERNIUM-87 – STEARYL ALCOHOL – BEHENTRIMONIUM CHLORIDE – CANDELILLA CERA / CANDELILLA WAX – CAPRYLYL GLYCOL – CETYL ESTERS – GERANIOL – HEXYL CINNAMAL – ISONONYL ISONONANOATE – ISOPROPYL ALCOHOL – LIMONENE – LINALOOL – MENTHA PIPERITA OIL / PEPPERMINT OIL – MENTHOL – 2-OLEAMIDO-1,3-OCTADECANEDIOL – PHENOXYETHANOL – PROPYLENE GLYCOL – RHAMNOSE – SODIUM HYDROXIDE – TOCOPHERYL ACETATE – PARFUM / FRAGRANCE