VICHY – DERCOS DENSI-SOLUTIONS SHAMPOO 200ML

1.170 ден

4 на залиха

Шампон за слаба и тенка коса

4 на залиха

Опис

Шампон за слаба и тенка коса

Шампон за слаба и тенка коса. Ги отстранува нелистотиите од кожата на вашата глава и ја ревитализира косата од коренот. На косата и ја враќа јачината и дебелина на влакното. За коса со здрав изглед.
За жени кои имаат проблем со проретчување на косата, недостаток на густина и маса на косата, а кои сакаат јака, густа коса. Без парабени. Без силикони. Без боја. 80% од луѓето сметаат дека косата им изгледа погусто после само две недели од користење**. 90% од нив кажале дека косата изгледа јака.**
*инструментален тест
** тест на потрошувачите – шампон + балзам + концентрат – 176 испитаници – 2 недели.

Употреба: Нанесете го шампонот на вашата глава на мокра коса. Нежно измасирајте и темелно измијте. Во случај на контакт со очи веднаш темелно да се измие.

Состав: AQUA / WATER – SODIUM LAURETH SULFATE – COCAMIDOPROPYL BETAINE – SODIUM LAURYL SULFATE – LAURETH-5 CARBOXYLIC ACID – AMINOPROPYL TRIETHOXYSILANE – AMODIMETHICONE – C11-15 PARETH-7 – CARAMEL – CHLORPHENESIN – CITRIC ACID – DISODIUM EDTA – GERANIOL – GLYCERIN – HEXYL CINNAMAL – ISOEUGENOL – LACTIC ACID – LAURETH-9 – LIMONENE – LINALOOL – MENTHA PIPERITA OIL / PEPPERMINT OIL – MENTHOL – PEG-55 PROPYLENE GLYCOL OLEATE – PEG-60 HYDROGENATED CASTOR OIL – PHENOXYETHANOL – PIROCTONE OLAMINE – POLYQUATERNIUM-67 – PPG-5-CETETH-20 – PROPYLENE GLYCOL – RHAMNOSE – SALICYLIC ACID – SODIUM CHLORIDE – SODIUM HYDROXIDE – SORBIC ACID – TOCOPHERYL ACETATE – TRIDECETH-12 – PARFUM / FRAGRANCE