VICHY – DERCOS MICROPEEL ANTI-DANDRUFF K SHAMPOO 250ml

1.090 ден

Нема на залиха

Шампон против леплив првут и себум

Нема на залиха

Опис

Шампон против леплив првут и себум

Благодарение на нашата комбинација на моќни активни супстанции DERCOS MICRO PEEL е шампон кој врши пилинг, го отстранува перутот и интензивно ја чисти вашата коса.
За жени и мажи, за сите типови на перут. Видливи резултати*: 100% од луѓето приметиле помалку перут за многу краток период. Значајни резултати веќе од првата недела на употреба.**
*Самооценување, 32 лица, 4 недели
**Клиничка оцена, 32 лица, 4 недели

Употреба: Нанесете рамномерно на глава и нежно измасирајте како би се отстранил перутот. Оставете да делува 3 минути. Темелно да се измие. Обој шампон е за честа употреба – 3х неделно. Во случај на контакт со очи веднаш темелно да се измие.

Состав: AQUA / WATER – SODIUM LAURETH SULFATE – COCAMIDE MEA – GLYCERIN – COCO-BETAINE – LAURETH-5 CARBOXYLIC ACID – ACRYLATES COPOLYMER – SALICYLIC ACID – CAPRYLOYL SALICYLIC ACID – CARAMEL – CI 42090 / BLUE 1 – CITRIC ACID – COCAMIDE MIPA – HEXYLENE GLYCOL – ISOPROPYL ALCOHOL – ISOPROPYL MYRISTATE – MENTHOL – NIACINAMIDE – PEG-55 PROPYLENE GLYCOL OLEATE – PIROCTONE OLAMINE – POLYQUATERNIUM-10 – PROPYLENE GLYCOL – PRUNUS ARMENIACA SEED POWDER – APRICOT SEED POWDER – SODIUM ACETATE – SODIUM BENZOATE – SODIUM CHLORIDE – SODIUM HYDROXIDE – PARFUM / FRAGRANCE