VICHY – DERCOS PSOLUTION SHAMPOO 200ml

1.210 ден

3 на залиха

Шампон за скалп склон кон псоријаза

3 на залиха

Шифра: 1431707 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Шампон за скалп склон кон псоријаза

  • Кератолитичен шампон за нега
  • Против лупење
  • Против јадеж
  • Против пецкање
  • За помека коса
  • Со 5% уреа + салицилна киселина + глицерин

Клинички тестирана формула, посебно развиена со дерматолози за скалп склон кон псоријаза, комплетен медицински третман, како би делувала против јадеж (чешање) и лупење.

Употреба: нанесете го шампонот на скалпот на мокра коса. Нежно измасирајте, оставете да делува 2 минути, а потоа исплакнете. Во случај на контакт со очите, веднаш темелно измијте со вода. Не користете на деца помали од 3 годишна возраст.

Состав: aqua / water / eau – isopropyl isostearate – dicaprylyl ether – niacinamide – propylene glycol – glycolic acid – squalane – alcohol denat – glycerin – dipropylene glycol – sodium hydroxide – tocopherol – haematococcus pluvialis extract – prunus armeniaca kernel oil / apricot kerneloil – adenosine – ascorbyl glucoside – isopropyl lauroyl sarcosinate – hydroxyacetophenone – hydroxypropyl tetrahydropyrantriol – capryloyl salicylic acid – caprylic/capric triglyceride – cassia angustifolia seed polysaccharide – parfum/fragrance.