VICHY – DERCOS SHAMPOO ENERGISING 500ML

1.750 ден

2 на залиха

Енергетски шампон против опаѓање на косата

2 на залиха

Опис

Енергетски шампон против опаѓање на косата

Овој шампон ја зајакнува косата благодарение на молекулата Aminexil  и дерматолошки силната формула против опаѓање на коса.

Aminexil е молекула против опаѓање која се препорачува и која е резултат на 10 годишно истражување, а заштитена е со два патента. Неговата ефикасност е докажана во споредба со плацебо. Спречува згрутчување на колаген обвивката* за обезбедување на мекост и еластичност на ткивата кои го опкружуваат коренот и за негово подобро прицврстување во кожата на скалпот. Лабораторијата Vichy ви го предлагаат енергетскиот шампон, како дополнување на третманот против опаѓање, кој е единствениот шампон со Aminexil. Косата станува јака, посилна од коренот до врвовите.
*тестови in vitro.
На косата и е вратена силата и виталноста од коренот до врвовите.
Појака коса: кај 89% од испитаниците.
Ревитализирана коса: кај 90% од испитаниците.

Употреба : Нанесете на мокра коса и скалп, нежно масирајте во текот на една минута како би се потикнала микроциркулација, потоа исплакнете.