VICHY – HOMME HYDRA MAG c+ 50ML

1.890 ден

3 на залиха

Хидратантна крема против знаците на замор на лице и подрачјето околу очите за мажи.

3 на залиха

Шифра: 1431781 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Хидратантна крема против знаците на замор на лице и подрачјето околу очите за мажи.

Прва Vichy хидратантна нега против умор на лице и подрачјето околу очи. За мажи со чувствителна кожа со знаци на замор: исушена кожа, тен без сај, затегнати црти, подочњаци и кесичќи под очите. Нејзината хипоалергена формула тестирана е под офталмолошки надзор. Прва нега против знаци на замор 2 во 1 за лице и пределот околу очите која ја тонира кожата и ги намалува знаците на замор. Спој на магнезиум, фосфолизиран витамин Ц и декстран кој на вашата кожа секојдневно и дава енергија, го ублажува кесичќите и подочњаците под очите и и помага на вашата кожа во борба против надворешните влијанија. Кожата е тонирана и хидрирана и секој ден се повеќе отпорна. Знаците на замор се видливо намалени. Нејзината хипоалергена формула е тестирана под офталмолошки надзор.