VICHY – LIFTACTIV VITAMIN C SKIN FRESH SERUM 20ml

2.790 ден

3 на залиха

Антиоксидативен третман против уморен изглед на кожата

3 на залиха

Шифра: 1432102 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Антиоксидативен третман против уморен изглед на кожата

Vichy прв антиоксидативен концентрат со витамин Ц кој 100% целно делува на антиоксидативниот стрес и ги намалува знаците на стареење и уморен изглед за 10 дена. За жени кои сакаат да ја намалат појавата на длабоки брчки и да го корегираат губитокот на цврстина на кожата. ПОМЕРЕНИ ГРАНИЦИТЕ НА ANTI-AGE ПРОИЗВОДИ.
После 10 години истражување Vichy ја откри силата на слојот на кожата што го контролира нејзиното обновување. После проучување на преку 50 anti-age молекули, истражувачкиот центар на Vichy ја одбра рамнозата, високо концентрирана anti-age состојка од растително потекло, која во концентрација од 5% делува на наведениот слој на кожа. Штетните сончеви UV зраци се едни од главните предизвикувачи на прерано стареење на кожата. Се препорачува употреба заедно со производ за заштита од сонце со минимум SPF 15. Неговата хипоалергена формула БЕЗ ПАРАБЕНИ е испитана на чувствителна кожа. Овој третман збогатен со Vichy минерализирана термална вода: смирува, зајакнува и ја обновува Вашата кожа.

Употреба: Нанесете го третманот со лесни движења, секое уто или вечер, на чиста и сува кожа, избенувајќи го подрачјето околу очите.

Состав: AQUA / WATER – ASCORBIC ACID – ALCOHOL DENAT. – DIPROPYLENE GLYCOL – GLYCERIN – LAURETH-23 – NEOHESPERIDIN DIHYDROCHALCONE – SODIUM HYDROXIDE – TOCOPHEROL – HYDROLYZED HYALURONIC ACID – PINUS PINASTER BARK/BUD EXTRACT