VICHY – MINERAL 89 PROBIOTIC FRACTIONS 30ml

2.415 ден

3 на залиха

Регенеративен и обновувачки серум

3 на залиха

Шифра: 1429392 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Регенеративен и обновувачки серум

Формула која содржи Vichy вулканска вода, пробиотски фракции, антиоксидативни витамини Б3 и Е.

Ја подобрува отпорноста на кожата на стрес и штетни влијанија од околината. Ја обновува бариерата на кожата и и дава еластичност и сјај на кожата. Ги измазнува тенките линии предизвикани од замор и стрес и ја прави кожата со богат и полн изглед.

  • Хипоалергена формула
  • Формула без алкохол и без парфем

Мирисот е резултат на природната ферментација на пробиотикот.

Употреба: наутро и навечер нанесете една капка на претходно исчистена кожа пред вообичаената крема за нега на кожата.

Состав: Aqua/Water, EAU, Niacinamide, Propanediol, PEG/PPG, Polybutylene Glycol – 8/5/3 Glycerin, Glycerin, Methyl Gluceth-20, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Carbomer, Sodium Hyaluronate, Tocopherol, Hydroxyacetophenone, Citric Acid, Vitreoscilla Ferment, Caprylyl Glycol, Biosaccharide Gum-1, Maltodextrin, Butylene Glycol.