VICHY – MINERAL 89 SERUM EYES 15ml

1.360 ден

3 на залиха

Серум за хидратација на подрачјето околу очите

3 на залиха

Шифра: 1430066 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Серум за хидратација на подрачјето околу очите

Со 89% минерализирана термална вода Vichy формулирана со хијалуронска киселина од природно потекло и чист кофеин. Minéral 89 Eyes е ваша доза на сила за свеж поглед. Minéral 89 Eyes ја зајакнува бариерата на кожата во подрачјето околу очите, ги намалува тенките брчки со 24 часовна хидратација и ги намалува темните подочници за одморен изглед.

Употреба: Препорачан начин на нанесување за оптимална ефикасност на Minéral 89 Eye нега. 1) Со капалката на серумот нанесете на врвовите на прстите и распоредете под окото: 3 тапкања над и под двете очи. 2) Нежно нанесете ја секоја капка од производот на подрачјето околу очите со помош на два прста како би направиле дренажа на вреќичките под очите и би ја отстраниле отеченоста. 3)Со помош на прстот измазнете ја кожата од внатрешниот агол на окото кон надвор и под очите и капаците, за измазнување на тенките линии. Хипоалергена формула.
Испитано на осетлива кожа.
Клинички испитано. Офталмолошки и дерматолошки испитано.
Осетлива кожа.
Некомедогено.

Состав: A Q UA I WATE R I EAU • PROPANEDIOL • BUTYROSPERMUM PARKll BUTTER I SHEA BUTTER • GLYCERIN • CARBOMER • CAFFEINE • SODIUM HYALU RONATE • AD ENOSINE • PHENOXYETHANOL • CHLORELLA VULGARIS EXTRACT • CITRIC ACID • CAPRYLYL GLYCOL • BIOSACCHARIDE GUM-1