VICHY – NEOVADIOL COMPLEXE SERUM 30ml

2.498 ден

Нема на залиха

Обновувачки концентрат за зрела кожа во менопауза

Нема на залиха

Шифра: 1430070 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Обновувачки концентрат за зрела кожа во менопауза

Исполнете ја повторно Вашата кожа со младост, густина, преобликувани контури и вратен сјај.
За жени кои се борат против влијанието на менопауза врз кожата: губиток на густина, волумен, свежина и здрав сјај. Неговата хипоалергена формула е испитана под дерматолошки надзор. Формулата е збогатена со термална вода Vichy, која ја смирува, ја зајакнува и регенерира кожата. БЕЗ парабени.
Потребно било 14 години истражување и 13 патенти за да лабораторијата Vichy постигне конечна формула која делува на знаците на кожата во менопауза.
Инспирирани од корисниот ефект на хормоните врз младоликиот изглед на кожата, избрале комплекс на активни состојки што е толку моќен што делува на маркерите на младоста, погодени од менопауза. Кожата е видливо помлада од секој аспект. Благодарение на до сега невидениот Компензационен комплекс*, на кожата е вратена густината, пријатно чувство, свежина, тенот е со поздрав сјај и воедначен изглед, а контурите на лицето се преобликувани.
*Компензационен козметички комплекс

Употреба: Нанесете секое утро на чиста кожа на целото лице. По желба може да се нанесе и 2 пати на ден, наутро и навечер пред дневната или ноќна нега или самостојно.

Состав: AQUA / WATER – ALCOHOL DENAT. – HYDROXYETHYLPIPERAZINE ETHANE SULFONIC ACID – HYDROXYETHYL UREA – BIS-PEG-18 METHYL ETHER DIMETHYL SILANE – HYDROXYPROPYL TETRAHYDROPYRANTRIOL – PEG-20 – DIMETHICONE – PROPYLENE GLYCOL – POLYMETHYLSILSESQUIOXANE – PPG-3 MYRISTYL ETHER – CI 15985 / YELLOW 6 – CI 77891 / TITANIUM DIOXIDE – MICA – CARBOMER – TRIETHANOLAMINE – METHYLDIHYDROJASMONATE – SODIUM ACRYLATES CROSSPOLYMER-2 – SODIUM HYALURONATE – SILICA – PHENOXYETHANOL – AMMONIUM POLYACRYLDIMETHYLTAURAMIDE / AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE – DISODIUM EDTA – CAPRYLYL GLYCOL – PARFUM / FRAGRANCE