VICHY – NEOVADIOL EYES & LIPS 15ml

1.975 ден

Нема на залиха

Крема за подрачјето околу очите и усните

Нема на залиха

Шифра: 1433510 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Крема за подрачјето околу очите и усните

Преобликувана насмевка и отворени погледи.
За жени во менопауза кои сакаат да се борат со ефектите на намалено делување на хормони во подрачјето околу очите и усните: губиток на густина и опуштена кожа. Хипоалергена формула тестирана под дерматолошки и ошталмолошки надзор. Формула збогатена со термална вода Vichy, која ја смирува и обновува кожата. Без парфем. Без парабени.

Употреба: Нанесете секое утро и вечер во подрачјето околу очите.

Состав: AQUA / WATER – GLYCERIN – HYDROGENATED POLYISOBUTENE – BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER / SHEA BUTTER – PROPYLENE GLYCOL – ALCOHOL DENAT. – PENTAERYTHRITYL TETRAETHYLHEXANOATE – SILICA – DIMETHICONE – POLY C10-30 ALKYL ACRYLATE – SUCROSE STEARATE – CI 42090 / BLUE 1 – CI 77891 / TITANIUM DIOXIDE – STEARIC ACID – CERA ALBA / BEESWAX – MICA – DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER – SODIUM POLYACRYLATE – SODIUM COCOYL GLUTAMATE – PALMITIC ACID – PHENOXYETHANOL – ADENOSINE – VIGNA ACONITIFOLIA / VIGNA ACONITIFOLIA SEED EXTRACT – AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE / STEARETH-25 METHACRYLATE CROSSPOLYMER – DISODIUM EDTA – HYDROXYPROPYL TETRAHYDROPYRANTRIOL – CAPRYLYL GLYCOL – CITRIC ACID – EPERUA FALCATA BARK EXTRACT – DEXTRIN