VICHY – NEOVADIOL PERIMENOPAUSE DAY CREAM 50ml

2.850 ден

1 на залиха

Обновувачка дневна нега за сува и чувствителна кожа

1 на залиха

Шифра: 1431720 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Обновувачка дневна нега за сува и чувствителна кожа

Во период на перименопауза, постојат хормонални варијации, кои доведуваат до губење на еластичноста на кожата, нејзината густина и се губат контурите на лицето. Линијата на Vichy, воведе нов препарат збогатен со 15 минерали, проксилен, хијалуронска киселина и природен екстракт од семе, за погуста и поздрава кожа.  Препорачлива употреба после серумот, наутро на чиста кожа.

Употреба: Нанесете рамномерно наутро на чиста кожа на целото лице. По желба може да се нанесува и два пати на ден, наутро и навечер.

Состав: AQUA / WATER – GLYCERIN – DIMETHICONE – HYDROGENATED POLYISOBUTENE – HYDROXYPROPYL TETRAHYDROPYRANTRIOL – ALCOHOL DENAT. – PROPYLENE GLYCOL – SYNTHETIC WAX – NYLON-12 – PEG-10 DIMETHICONE – DIMETHICONE/PEG-10/15 CROSSPOLYMER – HYDROXYETHYLPIPERAZINE ETHANE SULFONIC ACID – METHYLDIHYDROJASMONATE – SODIUM HYALURONATE – SODIUM POLYACRYLATE – ADENOSINE – DISODIUM EDTA – PROPYLENE CARBONATE – SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE – DISTEARDIMONIUM HECTORITE – PHENOXYETHANOL – CI 15985 / YELLOW 6 – CI 77891 / TITANIUM DIOXIDE – PARFUM / FRAGRANCE