VICHY – NORMADERM PHYTOSOLUTION SPRAY 100ml

1.193 ден

Нема на залиха

Матирачки спреј

Нема на залиха

Шифра: 1430847 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Матирачки спреј

Отстранете го масниот сјај од својата кожа и освежете го вашиот изглед во било кој момент на било кое место. Благодарение на формулата збогатена со аминокиселини, за намалување на вишокот на себум и вулканска вода Vichy, за зајакнување на природните одбранбени механизми на кожата, кожата е веднаш мат и освежена.

Користете го самостојно во вашата рутина за нега на кожата или во кое било време во текот на денот кога чувствувате потреба да ја матирате и освежите кожата, и најдобро од сè – може да се користи и со шминка.

Матирачка нега во спреј за масна и комбинирана кожа која моментално го впива вишокот на себум.
Дерматолошки испитано, хипоалергено и погодно за чувствителна кожа.

МОМЕНТАЛЕН МАТИРАЧКИ ЕФЕКТ (8 ЧАСА БЕЗ МАСЕН СЈАЈ*)
КОЖАТА Е ОСВЕЖЕНА
ДАВА ЧУВСТВО НА ЗАШТИТА НА КОЖАТА ОД ШТЕТНИТЕ НАДВОРЕШНИ ВЛИЈАНИЈА КАКО ЗАГАДУВАЊЕ ТО.*

Употреба:

ВО БИЛО КОЈА ДОБА ОД ДЕНОТ КОГА НА ВАС ВИ Е ПОТРЕБНА ДОЗА МАТИРАЧКО ОСВЕЖУВАЊЕ

Испрскајте со далечина од 15 cmод вашето лице, додека очите и устата држете ги затворени.
Може да се употребува самостојно во рутината за нега на кожа или било кога во текот на денот за матирање, освежување и заштита на кожата. Може да се употребува со декоративна козметика. За максимална ефикасност испрскајте 3 пати.
100 ml матирачки спреј = 560 распрскувања. Може да се користи и како матирачки лосион со помош на туферче или рака, во склоп на вашата рутина за нега на кожа.

Состав: AQUA / WATER – ALCOHOL DENAT – GLYCERIN – CAPRYLOYL GLYCINE – SODIUM HYDROXIDE – POLYSORBATE 20 – PARFUM / FRAGRANCE