VICHY – NORMADERM PHYTOSOLUTIONS DAY CARE 50ml

1.670 ден

5 на залиха

Дневна нега за масна кожа склона кон акни и неправилности

5 на залиха

Шифра: 1430068 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Дневна нега за масна кожа склона кон акни и неправилности

Vichy хидратантна нега за масна кожа и кожа склона кон акни зајакната со дермокозметички состојки од природно потекло со двојна ефиксност врз кожата:
1) ТАРГЕТИРАНО ДЕЛУВАЊЕ НА КОЖА СКЛОНА КОН АКНИ: ги чисти и корегира бубулици, митесери и пигментациски флеки.
2) ЈА ОБНОВУВА КОЖАТА: 24-часовна хидратација, регулира лачење на себум и ја намалува видливоста на порите. Ја обновува кожата и ја зајакнува нејзината надворешна бариера против сите надворешни штетни влијанија.

ИНОВАЦИЈА: многу лесна текстура на база на вода која спречува запушување на порите, лесно се нанесува и впива во кожата. Не остава масни трагови.

НЕКОМЕДОГЕНО
ФИЗИОЛОШКИI PH (5.5)
ЕФЕКТ ВРЗ НАДВОРЕШНОТО ЗАГАДУВАЊЕ

Употреба: Да се нанесува секојдневно на чиста кожа.

Состав: AQUA / WATER – GLYCERIN – SALICYLIC ACID – ISONONYL ISONONANOATE – BUTYLENE GLYCOL – KAOLIN – ZINC SULFATE – BIFIDA FERMENT LYSATE – SODIUM HYDROXIDE – SODIUM POLYACRYLATE – SODIUM HYALURONATE – SODIUM BENZOATE – PHENOXYETHANOL – ASCORBYL GLUCOSIDE – CAPRYLYL GLYCOL – HYDROLYZED ALGIN – TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE – BIOSACCHARIDE GUM-1 – ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER – PARFUM / FRAGRANCE