VICHY – NORMADERM S.O.S CREAM 20ml

820 ден

Нема на залиха

Сулфурна паста против неправилности

Нема на залиха

Шифра: 1431920 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Сулфурна паста против неправилности

Normaderm сулфурна паста против неправилности за масна чувствителна кожа склона кон црвенило.
Нега за локализирани неправилности со 10% сулфур кој ги суши мозолчињата, истовремено смирувајќи ја кожата. Се препорачува за лица со кожа склона кон акни, на кои заедно со нивната дневна рутина потребна им е брза и насочена нега за локализирани мозолчиња. Дерматолошки испитано, хипоалергено и погодно за чувствителна кожа.
КЛИНИЧКИ ДОКАЖАНА ЕФИКАСНОСТ НА ГОЛЕМИНАТА НА НЕПРАВИЛНОСТИТЕ – ВИСИНА – ЦРВЕНИЛО

• ЛАКОЛНО НАМАЛУВАЊЕ НА ЦРВЕНИЛОТО
• НАМАЛУВАЊЕ НА ГОЛЕМИНАТА НА НЕПРАВИЛНОСТИТЕ НА КОЖАТА
Збогатена со 10% сулфур, ниацинамид и гликолна киселина, клинички е докажано дека сулфурната паста го намалува појавувањето на неправилности преку ноќ со дејство на сушење.

Употреба:

ДОКОЛКУ ТРЕБА ДА ОТСТРАНИТЕ БУБУЛИЦА ОСТАВЕТЕ ДА ДЕЛУВА ВО ТЕКОТ НА НОЌТА
НАНЕСУВАЊЕ
Ставете навечер директно на неправилностите кои сакате да ги отстраните, на чиста кожа после нанесување на корективната нега со двојно делување Normaderm Phytosolution.

ДОЗИРАЊЕ: Доволно количество за да ја покриете целата бубулица.
20ml S.O.S. сулфурна паста против неправилности .

Доколку сакате да ја нанесете наутро, почекајте неколку минути додека површината на кожата не се исуши и потоа нанесете крема за сончање.

Состав: AQUA / WATER – SULFUR – NIACINAMIDE – ZEA MAYS STARCH / CORN STARCH – GLYCOLIC ACID – STEARYL ALCOHOL – GLYCERIN – OCTYLDODECYL MYRISTATE – CETEARYL ALCOHOL – GLYCERYL STEARATE – SODIUM HYDROXIDE – ARGILLA / MAGNESIUM ALUMINUM SILICATE – PEG-100 STEARATE – C13-14 ISOPARAFFIN – ALLANTOIN – CETEARETH-20 – PHENOXYETHANOL – PHENYLETHYL RESORCINOL – TOCOPHERYL ACETATE – DISODIUM EDTA – LAURETH-7 – HYDROGENATED LECITHIN – POLYACRYLAMIDE – ETHYLHEXYLGLYCERIN