VICHY – PURETE THERMALE CLEANSING GEL 200ML

1.260 ден

3 на залиха

Гел за чистење на чувствителна кожа

3 на залиха

Шифра: 1430074 Категории: , Ознаки: , , , ,

Опис

Гел за чистење на чувствителна кожа

Ги отстранува нечистотиите и честичките од загадувањето. Ги ублажува проблемите предизвикани од калцитите од „тврдата“ вода. Откријте ја ефикасноста на чистењето со вода без да ја исушите кожата и да се чувствувате непријатно.
За чувствителна кожа. Хипоалергено. Без парабени. Тестирано под дерматолошки надзор. Содржи Vichy термална вода.
Збогатен со екстракт од билката моринга со својства против загадување, со додаток на технологијата „Amilite“ со помош на која се добива хидратантна пена – совршено ја чисти кожата од нечистотии (честички од загадување, прашина, вишок себум) и остава чувство на мекост и свежина.

Кожата е чиста, мазна, свежа и блескава.

Употреба: Вмасирајте на влажна кожа на лицето. Избегнувајте го пределот околу очите. Исплакнете со вода. Во случај на контакт со очите, исплакнете веднаш со многу вода.

Состав: AQUA / WATER – GLYCERIN – COCO-BETAINE – SODIUM COCOYL GLYCINATE – PEG-120 METHYL GLUCOSE DIOLEATE – SODIUM CHLORIDE – DIPROPYLENE GLYCOL – LAURIC ACID – TRIETHANOLAMINE – MORINGA PTERYGOSPERMA SEED EXTRACT – PHENOXYETHANOL – CAPRYLYL GLYCOL – CITRIC ACID – TETRASODIUM EDTA – PARFUM / FRAGRANCE