VICHY – PURETE THERMALE CLEANSING FOAM 150мл

1.395 ден

4 на залиха

Пена за чистење на лице за чувствителна кожа

4 на залиха

Шифра: 1425590 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Пена за чистење на лице за чувствителна кожа

Пена за чистење на лице за чувствителна кожа, збогатено со VICHY термална вода и природни екстракти од карите масло и активна состоја Captelae, со својства против загадување, ја открива блескавоста и свежината на кожата. Ја чисти кожата од сите нечистотии, ја открива блескавоста на кожата. Кожата е чиста, сјајна и свежа. Хипоалергено, без сапуни и парабени.

Употреба: Вмасирајте на влажна кожа на лицето. Избегнувајте го пределот околу очите. Исплакнете со вода.

Состав: AQUA / WATER – DIPROPYLENE GLYCOL – SODIUM LAURETH SULFATE – GLYCERIN – PEG-200 HYDROGENATED GLYCERYL PALMATE – DISODIUM COCOAMPHODIACETATE – PEG-30 GLYCERYL COCOATE – PEG-7 GLYCERYL COCOATE – POTASSIUM CHLORIDE – SODIUM CHLORIDE – SODIUM GLYCOLATE – PHENOXYETHANOL – COCO-BETAINE – DISODIUM EDTA – CITRIC ACID – BUTYLENE GLYCOL – BUTYROSPERMUM PARKII SEEDCAKE EXTRACT / SHEA BUTTER SEEDCAKE EXTRACT – PARFUM / FRAGRANCE