VICHY – PURETE THERMALE MICELLAR WATER 400ML

1.395 ден

1 на залиха

Мицеларна вода за комбинирана до масна кожа

1 на залиха

Шифра: 1429657 Категории: , Ознаки: , , , ,

Опис

Мицеларна вода за комбинирана до масна кожа

Силна формула на мицеларна вода за чистење на лицето збогатена со Vichy вулканска вода и млечна киселина од природно потекло. Отстранува шминка и нечистотии, смирува и ревитализира, ја зајакнува кожата. Наменето за комбинирана до масна кожа. Ги отстранува сите површински нечистотии, себум, прашина и шминка.

Употреба: Да се нанесува со памучна вата на кожата на лицето и очите. Не е потребно плакнење.

Состав: AQUA – GLYCERIN – ALCOHOL DENAT. – PROPANEDIOL – SODIUM CHLORIDE – SODIUM COCOAMPHOACETATE – SODIUM HYDROXIDE – POLOXAMER 184 – LACTIC ACID – SALICYLICACID – PARFUM / FRAGRANCE