VICHY – SLOWAGE NIGHT 50ml

2.530 ден

5 на залиха

Ноќна нега која ги намалува знаците на стареење

5 на залиха

Шифра: 1425595 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Ноќна нега која ги намалува знаците на стареење

Прва ноќна нега и маска која е збогатена со кислород и ја обновува кожата изложена на негативните влијанија од околината. Подобрува клеточно дишење и регенерација на кожата од ноќ во ноќ. После будење: кожата е во потполност хидрирана и сјајна. Од ноќво ноќ, кожата се подобро се обновува, а брчките се намалени.
– Ја збогатува кожата со кислород и ја обновува
– Ги намалува постоечките знаци на стареење (брчки, кожа без сјај, темни флеки и губиток на еластичност)
– Хидрира, измазнува, воедначува тен и кожата ја прави сјајна. Погодна и за осетлива кожа. Хипоалергено. Без парабени. Дерматолошки испитана. Кожата е збогатена со кислород, свеж изглед, мека и мазна. Од ноќ во ноќ, обновата на кожата е се подобра, а брчките ги снемува.
Подобрено дишење на кожата и регенерација во текот на ноќта. После будење: кожата е во потполност хидрирана и сјајна. Од ноќво ноќ, кожата се подобро се обновува, а брчките се намалени.

Употреба: Две опции за подобра ефикасност:
Slow Âge ноќна крема: секоја вечер
Slow Âge ноќна крема: еднаш до два пати неделно нанесете го производот во тенок, изедначен слој и оставете да делува 10 минути пред кратка масажа. Отстранете го вишокот на производ со марамче и попрскајте со Vichy минерализирана термална вода.
Избегнувајте го подрачјето околу очите при употреба како маска.

Состав: AQUA / WATER – DIMETHICONE – GLYCERIN – PROPYLENE GLYCOL – NIACINAMIDE – ALCOHOL DENAT. – DIPROPYLENE GLYCOL – BIFIDA FERMENT LYSATE – CAFFEINE – SODIUM CHLORIDE – PEG/PPG-18/18 DIMETHICONE – TOCOPHEROL – CARAMEL – SODIUM BENZOATE – ADENOSINE – PHENOXYETHANOL – SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT – RESVERATROL – PARFUM / FRAGRANCE