WELEDA – BIRCH CELLULITE OIL 100ML

1.130 ден

2 на залиха

Природен третман против целулит.

2 на залиха

Шифра: 1426962 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Природен третман против целулит.

Ја омекнува, тонизира и зацврстува кожата и ја намалува појавата на целулит.  Содржи екстракт од листови од млада бреза, рузмарин и рускус кои во комбинација со етеричните масла од пченични никулци и јојоба го стимулираат метаболизмот на кожата.

Употреба: Користете два пати неделно, во период од четири недели. За одржување на ефектот користете еднаш дневно. Нанесете од маслото со нежни кружни движења на бутовите, колковите и задникот.

Состав: Масло од кајсија, масло од јојоба, масло од пченични никулци, екстракт од лист од бреза, екстракт од корен од рускус, екстракт од лист од рузмарин, лимонен*, линалол*, гераниол*, цитрал*.

*од природни етерични масла