WELEDA – CITRUS DEODORANT 100ML

840 ден

1 на залиха

Освежувачки мирис со чисти етерични масла. 

1 на залиха

Шифра: 14300201 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Потполно природна свежина која ја неутрализира непријатната миризба.

Ја неутрализира и спречува непријатната миризба и го одржува природниот физиолошки процес на потење. Без алуминиумски соли, вештачки бои, мириси, конзерванси и состојки од минерално масло. Дерматолошки тестирано и компатибилно со кожата.

Употреба: Распрскајте на регијата под пазувите, секојдневно. Се препорачува кај деца во пубертет. Безбеден за употррба за време на бременост и доење.

Состав: Вода, масло од лимонова кора, природен мирис*, лимонен*, линалол*, гераниол*, цитрал*, фарнесол*.

*од природни етерични масла

Weleda- Сертифицирана природна и органска козметика!