WELEDA – DEO ROLL-ON POMEGRANATE 50ML

688 ден

2 на залиха

Потполно природна свежина која ја неутрализира непријатната миризба.

2 на залиха

Шифра: 1426965 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Потполно природна свежина која ја неутрализира непријатната миризба.

Ја неутрализира и спречува непријатната миризба и го одржува природниот физиолошки процес на потење. Roll-onдеодорант со природни есенцијални масла, без алуминиумски соли, лесен за нанесување. Чувствувајте се сензуално и свежо со егзотичниот мирис на портокал, ванила и артемизија.24-часовната формулација штити од непријатни мириси без да ги затвора порите.

Дерматолошки тестирано и компатибилно со кожата.

Употреба: Нанесете на регијата под пазувите, секојдневно. Се препорачува кај деца во пубертет. Безбеден за употррба за време на бременост и доење.

 

Состав: Вода, алкохол, триетил цитрат, глицерин, лимонен*, натриум каприол, екстракт од калинка, хамамелис, акација сенегал, ксантан гума, цитрична лиселина, парфем*, линалол*, цитронелол*, бензил бензоат* бензил силикат*, гераниол*, цитрал*, еугенол*, кумарин* фарнезол*

*од природни етерични масла