WELEDA – SKIN FOOD BODY BUTTER 75ML

1.209 ден

1 на залиха

Богата и хранлива нега на кожата.

1 на залиха

Шифра: 1429638 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Богата и хранлива нега на кожата.

Интензивна нега за многу сува кожа.Моментално го смирува чувството на непријатност и чешање.Хидрира,обновува и ја зајакнува природната бариера на кожата.Единствената текстура на какао и ши путер во комбинација со сончогледово масло лесно се нанесува и брзо се апсорбира.Кожата останува свиленкасто мека,интензивно нахранета и заштитена.Без вештачки бои,мириси и конзерванси.

Употреба: Нанесете на сува кожа после туширање. Погодно за деца и возрасни.Се препорачува и за чувствителна кожа.

Состав: Вода, сончогледово масло, какао путер, глицерин, глицерил стеарат, цитрат, ши путер, стеаринска киселина, палмитинска киселина, пентилен гликол, екстракт од лист од рузмарин, екстракт од цвет од камилица, екстракт од цвет од невен, екстракт од темјанушка, алкохол**, бетаин, карагенан, ксантан гума, млечна киселина (лактат), глицерил каприлат, натриум капроил/лауроил лактилат, природен мирис*, лимонен*, линалол*, бензил бензоат*, гераниол*,

*од природни етерични масла

**алкохол од природно потекло кој се користи при процесот на екстракција на билни екстракти, кои се активни компоненти во природните и органски производи на Weleda. Овој алкохол се добива со ферментирање на органски одгледани житарки, на тој начин се елиминира и потребата од користење на синтетички конзерванси. Количината на алкохол е регулирана и ја штити кожата од сушење.