WELEDA – SKIN FOOD LIP BUTTER 8ML

389 ден

Нема на залиха

Природна нега за усни.

Нема на залиха

Шифра: 1430286 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Природна нега за усни.

Интензивно ги храни и хидрира и најсувите и оштетени усни. Богат состав од масло од сончогледови семки, камилица и екстракт од органски невен. Сертифицирана природна и органска нега.

Употреба: Нанесете на усни. За деца и возрасни.

Состав: Сончогледово масло, ланолин, восок, глицерин, екстракти од темјанушка, рузмарин, камилица, невен, алкохол**, вода, природен мирис*, лимонен*, линалол*, гераниол*.

*од природни етерични масла

**алкохол од природно потекло кој се користи при процесот на екстракција на билни екстракти, кои се активни компоненти во природните и органски производи на Weleda. Овој алкохол се добива со ферментирање на органски одгледани житарки, на тој начин се елиминира и потребата од користење на синтетички конзерванси. Количината на алкохол е регулирана и ја штити кожата од сушење.