VICHY – LIFTACTIV COLLAGEN SPECIALIST NIGHT CREM 50ML

3.195 ден

3 на залиха

Ноќен крем за третман на знаци на губиток на колаген

3 на залиха

Шифра: 1430846 Категории: , Ознаки: , , , , ,

Опис

Ноќен крем за третман на знаци на губиток на колаген

Нова генерација на производ кој делува на знаци на губиток на колаген на кожата, со резултати кои се долготрајни.

Ноќна нега која ја намалува видливоста на веќе постоечките брчки. Во комбинација со пептидите тип 1и 2, витамин Ц и ресвератрол, ги опоравува оштетувањата кои се јавуваат во текот на денот, така што кожата е зацврстена, одморена и свежа. Препорачлива употреба на заштитен фактор минимум 15.

Употреба:  Нанесете во тенок слој на чиста и сува кожа.
Нанесете ја кремата во количина со големина на грашок, поминувајќи ја кожата од долу према нагоре и од внатре кон надвор.
Со цврсти движења, се движите наизменично нагоре со двете раце.
Негувајте ги вратот и градите – непречено и наизменично од вилицата до градите.

Состав: AQUA / WATER – GLYCERIN – OCTOCRYLENE – HOMOSALATE – ETHYLHEXYL SALICYLATE – DIMETHICONE – SILICA – BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE – PEG-100 STEARATE – GLYCERYL STEARATE – GLYCOLIC ACID – STEARIC ACID – DICAPRYLYL CARBONATE – STEARETH-100 – DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER – SODIUM HYDROXIDE – SODIUM HYALURONATE – MYRISTIC ACID – CYCLODEXTRIN – PALMITIC ACID – PHENOXYETHANOL – PHENYLETHYL RESORCINOL – GUANOSINE – AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE – ASCORBYL GLUCOSIDE – TOCOPHEROL – CAPRYLYL GLYCOL – TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE – XANTHAN GUM – PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE – PISUM SATIVUM EXTRACT / PEA EXTRACT – PARFUM / FRAGRANCE