CURAPROX CS 5460 ULTRA SOFT

360 ден

10 на залиха

Четка за заби со 5460 меки влакна.

10 на залиха

Шифра: 1422346 Категорија: Ознака:

Опис

Четка за заби CURAPROX CS 5460 “ultra soft” за сите кои ги сакаат своите непца. Четката за заби CS 5460 “ultra soft” е исклучително мека и ефикасна во отстранувањето на забните наслаги, дури и од работ на непцето. Со нежно четкање, и употреба на минимален притисок, четката го задржува својот облик и цврстина, а благодарение на малата и компактна глава овозможува лесен пристап и до тешко достапните места во устата.

Содржи 5460 ултра меки CUREN® влакна со дијаметар од 0,1 mm.

Четката има осумаголна дршкасо која се овозможува едноставно држење и поставување на влакната под агол од 45 степени при четкањето.

Предности на четката за заби CURAPROX CS 5460:
– 5460 ултра меки CUREN® влакна
– мала компактна глава
– осумаголна дршка за лесно држење

330