CURAPROX BE YOU YELLOW

620 ден

2 на залиха

Паста за заби жолта.

2 на залиха

Шифра: 1430334 Категорија: Ознака:

Опис

Паста за заби Curaprox [Be you.] жолта 60ml, со вкус на грејпфрут и бергамот, содржи природни растителни екстракти кои ја подобруваат природната заштита на забите и непцата и помагаат во целосна орална заштита: штитат од кариес, даваат долготрајна свежина на здивот, помагаат кај осетливи заби, не предизвикуваат настанување на афти, ја поттикнуваат природната функција на плунката, спречуваат создавање на забни наслаги и ги негуваат непцата.

За возрасни и деца од 2. годишна возраст

• Обоените зрнца во прозирната паста за заби при четкањето даваат вкус на ментол а со тоа и чувство на долготрајна свежина во устата

• 950 ppm натриум флуорид спречува настанување на забен кариес

• Ензими за зајакнување на природната заштитна улога на плунката – го намалуваат размножувањето на бактериите и ја поттикнуваат природната рамнотежа на усната флора

• Растителни состојки како ехинацеа

• Витамин B5 дополнително ги штити непцата и дава влажност на оралната слузокожа • Без ЅLЅ, триколосан и микропластика • ниско абразивна паста нежна спрема емајлот, RDA 50

Сигурен и ефикасен пат до бели заби

• со природното избелување на забите со помош на ензимот глукооксидаза кој ги претвара шеќерите во кислород

• Prestige Sparkling Blue ефектот® на забите создава оптички транспарентен филтер кој ја одбива жолтата боја и ги прави забите да изгледаат побели

• Хидроксилапатитот го реминерализира емајлот и го прави мазен, со што се намалува можноста од настанување на пигментации и ја намалува осетливоста на забите