CURAPROX CS 1560 SOFT X 3

805 ден

5 на залиха

Паковање со 3 четки со 1560 меки влакна.

5 на залиха

Шифра: 1422363 Категорија: Ознака:

Опис

Четката за заби CURAPROX CS 1560 “soft” соодветна е за лицата кои се навикнати на тврди четки за заби. CS 1560 “soft” е идеална за постепено преминување кон нежното четкање со CURAPROX CS 3960 i CS 5460 четките.

Влакната за време на четкањето го задржуваат својот облик и цврстина, а благодарение на малата и компактна глава овозможува лесен пристап до тешко достапните места во устата. Четката за заби има осумаголна дршка која овозможува лесно држење и поставување на влакната под агол од 45 степени при четкањето.

Содржи 1560 меки CUREN® влакна со дијаметар од 0,15 mm.