CURAPROX CS 12460 VELVET

430 ден

3 на залиха

Четка за заби со 12460 меки влакна.

3 на залиха

Шифра: 1430318 Категорија: Ознака:

Опис

Посветете време за себе и за своето орално здравје. Доволно е два пати дневно. CS 12460 Velvet е сензационално нежна кон емајлот на забите и непцата.

12460-те посебни CUREN® влакна овозможуваат незаборавно нежно CURAPROX искуство при четкање на забите. За цврсти, убави заби и здрави непца… без оштетување на емајлот на забите и без повлекување на непцето.

Четка за заби CS 12460 Velvet:

  • Исклучително нежна за забите и непцата
  • 12460 ултра тенки CUREN® влакна со дијаметар од само 0.08 mm
  • Густо распоредените CUREN® влакна создаваат исклучително ефикасна и посебно нежна површина за чистење
  • Благо накривена, компактна мала глава на четката за оптимално и едноставно чистење
  • Осумаголна дршка која овозможува правилно четкање под агол од 45 степени