CURAPROX CS 4260 BABY

320 ден

2 на залиха

Четка за заби за деца на возраст од 0 – 4 години.

2 на залиха

Шифра: 1430873 Категорија: Ознака:

Опис

Детска четка за заби CURAPROX CS Baby 4260 за нежно четкање уште со никнувањето на првото млечно забче – занимација за новороденчињата и малите деца. Главата на четката за заби CS Baby 4260 е тесна, а нејзината површина е заштитена со мек гумен слој. Единствените CUREN® влакна спречуваат повреда на нежната детска слузокожа.

Содржи 4260 меки CUREN® влакна со дијаметар од 0,10 mm.

Рачката на четката за заби е прилагодена за детските раце,како и за родителите. Заоблената рачка го намалува притисокот при четкање. Направена е од нелизгачки материјал. Со наслон за поставување во исправена положба .

Предности на четката за заби CURAPROX CS Baby 4260:
– тесна глава
– меки CUREN® влакна
– четка за заби со наслон за поставување во исправена положба