CURAPROX CS 3960 SUPER SOFT X 3

805 ден

9 на залиха

Паковање од 3 четки со 3960 меки влакна.

9 на залиха

Шифра: 1422350 Категорија: Ознака:

Опис

Четката за заби CURAPROX CS 3960 “super soft” е наменета за сите на кои им е потребен посилен притисок при четкањето на забите, но притоа несакаат да ги оштетат непцата. Влакната се нежни спрема непцата и гарантираат исклучителна моќ на чистење.

За време на четкањето влакната ја задржуваат својата цврстина, а четката благодарение на малата и компактна глава овозможува едноставно четкање и на тешко достапните места во устата. Четката има осумаголна дршка која овозможува едноставно држење и поставување под агол од 45 степени при четкањето.

Содржи 3960 исклучително меки CUREN® влакна, со промер од 0,12 mm.

Четката за заби CS 3960 постепено го припрема корисникот за премин кон најнежната четка заби CURAPROX CS 5460.