CURAPROX BE YOU RED

620 ден

1 на залиха

Паста за заби црвена. 

1 на залиха

Шифра: 1430329 Категорија: Ознака:

Опис

Паста за заби Curaprox [Be you.] црвена 60ml, со вкус на џин тоник, содржи природни растителни екстракти кои ја подобруваат природната заштита на забите и непцата и помагаат во целосна орална заштита: штитат од кариес, даваат долготрајна свежина на здивот, помагаат кај осетливи заби, не предизвикуваат настанување на афти, ја поттикнуваат природната функција на плунката, спречуваат создавање на забни наслаги и ги негуваат непцата.

Може да ја користат возрасни и деца од 2 годишна возраст.

  • Обоените зрнца во прозирната паста за заби при четкањето даваат вкус на ментол а со тоа и чувство на долготрајна свежина во устата
  • 950 ppm натриум флуорид спречува настанување на забен кариес
  • Ензими за зајакнување на природната заштитна улога на плунката – го намалуваат размножувањето на бактериите и ја поттикнуваат природната рамнотежа на усната флора
  • Растителни состојки како ехинацеа
  • Витамин B5 дополнително ги штити непцата и дава влажност на оралната слузокожа
  • Без ЅLЅ, триколосан и микропластика
  • ниско абразивна паста нежна спрема емајлот, RDA 50

Безбеден и ефикасен пат до побели заби

  • со природното избелување на забите со помош на ензимот глукооксидаза кој ги претвара шеќерите во кислород
  • Prestige Sparkling Blue ефектот® на забите создава оптички транспарентен филтер кој ја одбива жолтата боја и ги прави забите да изгледаат побели
  • Хидроксилапатитот го реминерализира емајлот и го прави мазен, со што се намалува можноста од настанување на пигментации