MEGASMILE SONIC BLACK WHITENING – BLACK

5.999 ден

1 на залиха

Електрична ултрасонична четка за заби.

1 на залиха

Шифра: 1431419 Категорија: Ознака:

Опис

Побели заби благодарение на ACP и хидродинамичката соничка технологија

Моќната сонична технологија создава пулсирачки проток на течности кои пристапуваат и до најтесните простори меѓу забите. Со 42.000 потези со четката во минута,SONIC BLACK WHITENING II го елиминира забниот камен и ги отстранува дамките без да ја оштети глеѓта. Нејзината глава за двојно чистење чисти два заба истовремено за поефикасна рутина за четкање на забите.

– 4 режими на чистење: СЕНЗИТИВНО, ИНТЕНЗИВНО, Длабоко чистење, полирање
– Мемориска функција за основен режим
– Одделно копче за промена на режим
– Тајмер за четкање квандранти во интервали
– Швајцарскиот дизајн лежи удобно во вашата рака
– СЕ и ГС сертифицирани

Особено се препорачува за оние кои сакаат побели и поздрави заби.