MEGASLIME BLACK WHITENING 200.200

249 ден

15 на залиха

Единечна четка за заби. За природно бели заби.

15 на залиха

Шифра: 1431425 Категорија: Ознака:

Опис

Влакна со активен јаглен за сјајни бели заби

Малите честички на јаглен во влакната ги отстрануваат дамките и ја полираат глеѓта за посветли и побели заби. Јагленот е помек од глеѓта на забот и дентинот, така што влакната на Black Whitening можат да ги избелат забите без да предизвикаат оштетување. Со само 8 g, Black Whitening е меѓу најлесните четки за заби на пазарот. Нејзината лесна флексибилна рачка исто така спречува преголемо притискање за време на четкањето.