A313 CREAM WITH RETINYL PALMITATE 50GR

1.900 ден

2 на залиха

A313 Крем со ретинол палминат 50g.

2 на залиха

Шифра: 1436736 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

A313 Крем со ретинол палминат 50g.

Крем А313 со ретинил палмитат го стимулира обновувањето на клетките и производството на колаген и еластин, ги брише фините линии и брчките.

Ја подобрува нерамерната боја на кожата, делува на хиперпигментацијата и ја измазнува површината на кожата.

Тоа е антиинфламаторно, ги намалува мозолчињата со тоа што ги спречува мртвите клетки на кожата да ги затнуваат порите.

Употреба : Нанесете навечер на исчистена и целосно сува кожа.

INGREDIENTS : PEG400, PEG 4000, POLYSORBATE 80, RETINYL PALMITATE 200.000 I.U. PER CENT.