*SET* AVENE – 97292 KIDS SUN SPRAY SPF50+ 200ML + KIDS SUN LOTION SPF50+ 100ML

2.255 ден

Нема на залиха

СПРЕЈ ЗА ДЕЦА  +  МЛЕКО ЗА ДЕЦА 

Нема на залиха

Опис

СПРЕЈ ЗА ДЕЦА  +  МЛЕКО ЗА ДЕЦА 

KIDS SUN SPRAY SPF50+ 200ML

Многу водоотпорен спреј за заштита од сонце, за лице и тело.

Богат со Авене термална вода, текстура која обезбедува невидлив филм што ефикасно ја штити и хидрира чувствителната детска кожа.  Нанесете на целото тело пред изложување на сонце.

KIDS SUN LOTION SPF50+ 100ML

Млеко со многу висока заштита од сонце, водоотпорно, не содржи парфеми. Висока заштита од сонце за детската чувствителна кожа. Посебно погодно за деца со пречувствителна кожа и кожа изложена на интензивно сончево зрачње.

Нанесете на целото тело