MUSTELA HYDRA BEBE FACE CREAM 40ML

410 ден

5 на залиха

HYDRA BEBE крема за лице со органско авокадо

5 на залиха

Шифра: 1428445 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

HYDRA BEBE крема за лице со органско авокадо наменета е за секојдневна нега на кожата на лицето.Се користи од самотораѓање (вклучително и кај предвремено родени бебиња), па понатаму низ детската возраст. Веднаш ја хидрира кожата и има долготраен ефект. Ја зајакнува кожната бариера правејќи ја кожатасвиленкаста и мека.

Состав: Екстракт од органски одгледаноAvocadoPerseose®,jојоба масло и витамин Е,коија штитат кожата од надворешни влијанија, правејќи ја хидрирана и мека, ши путерот ја омекнува, ја штити ија храни надворешната кожна бариера.

Начин на употреба: Се нанесува наутро и навечер на лицето со блага масажа.